15% попуст Добивате 3 Поени!

Missha Mascure Rescue Solution Sheet Mask – Madecassoside 28ml – 1pc

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Во својот состав содржи Мадеказозид кој помага во зајакнување и подобрување на оштетената и слаба кожна бариера и општо подобрување на состојбата на кожата и нејзината текстура.
Исчистете ја темелно кожата и нанесете тонер • Потоа нанесете ја лист маската • Отстранете ја по 15-20 минути • Вишокот од материјалот од маската нежно натапкајте го во кожата.
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Water, 1,2- Hexanediol, Centella Asiatica Leaf Extract, Madecassoside, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Water, Hydrogenated Lecithin, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Ethylhexanoate, Trehalose, Sorbitan Sesquioleate, Cetearyl Alcohol, Carbomer, Allantoin, Tromethamine, Glyceryl Stearate, Hydroxyethylcellulose, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Water, Sorbitan Isostearate, Water, Biosaccharide Gum-1, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Polysorbate 60, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA

Опис

Лист (Sheet) маска за лице за потхранување на сензитивната кожа. Ултра лесно се
прилепува на контурите на лицето и дава неверојатни резултати за само 15 минути. Оваа мека и релаксирачка лист маска во својот состав содржи Мадеказозид кој помага во зајакнување и подобрување на оштетената и слаба кожна бариера и општо подобрување на состојбата на кожата и нејзината текстура. По користењето на оваа лист маска кожата е здрава, хидрирана со свиленкаст мек финиш.Наменета за секој тип на кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница