15% попуст Добивате 3 Поени!

Missha Mascure Peeling Solution Sheet Mask – (PHA) 28ml – 1pc

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Во својот состав содржи содржи PHA киселина која обезбедува нежна ексфолијација и супериорно задржување на влажноста во кожата, хидратација и смирување на кожата.
Исчистете ја темелно кожата и нанесете тонер • Потоа нанесете ја лист маската • Отстранете ја по 15-20 минути • Вишокот од материјалот од маската нежно натапкајте го во кожата.
Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Water, Sodium Chloride, 1,2-Hexanediol, Water, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lavandula Hybrida Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Juniperus Mexicana Oil, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Water, Hydrogenated Lecithin, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Xanthan Gum, Carbomer, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA.

Опис

Лист (Sheet) маска за лице која содржи PHA киселина која обезбедува нежна
ексфолијација и супериорно задржување на влажноста во кожата, хидратација и
смирување на кожата. Ултра лесно се прилепува на контурите на лицето и дава
неверојатнтати за само 15 минути. По користењето на оваа лист маска кожата е здрава, хидрирана со свиленкаст мек финиш.Наменета е за секој тип на кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница