15% попуст Добивате 3 Поени!

Missha Mascure Nutrition Solution Shet Mask 28ml – 1pc

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Во својот состав содржи прополис кој е полн со витамини, минерали и амино киселини за поздрава кожа и појака кожна бариера.
• Исчистете ја темелно кожата и нанесете тонер • Потоа нанесете ја лист маската • Отстранете ја по 15-20 минути • Вишокот од материјалот од маската нежно натапкајте го во кожата.
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Water, Butylene Glycol, Propolis Extract, Honey Extract, Water, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Pelargonium Graveolens Flower Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Water, Hydrogenated Lecithin, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Ethylhexanoate, Trehalose, Sorbitan Sesquioleate, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Tromethamine, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Water, Sorbitan Isostearate, Allantoin, Hydroxyethylcellulose, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60, Water, Biosaccharide Gum-1, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA.

Опис

Лист (Sheet) маска за лице за потхранување на сензитивна кожа. Ултра лесно се прилепува на контурите на лицето и дава неверојатни резултати за само 15 минути. Оваа лист маска изобилува со нутритиенти како и Прополис за зајакнување на кожната бариера и изедначување на нееднаквата текстура на кожата. По користењето на оваа лист маска кожата е здрава, хидрирана со свиленкаст мек финиш.Особено ефикасна за кожа со воспаленија и проблематична кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница