25% попуст Добивате 2 Поени!

MISSHA Mascure Moisture Barrier Solution Sheet Mask Ceramide 28ml – 1pc

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

30 на залиха

Во својот состав содржи Ceramide NP која помага кожата да ги задржи сите нутриенти, но дава и неверојатна хидратација и ја зајакнува кожната бариера.
Исчистете ја темелно кожата и нанесете тонер • Потоа нанесете ја лист маската • Отстранете ја по 15-20 минути • Вишокот од материјалот од маската нежно натапкајте го во кожата.
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Water, Hydrogenated Lecithin, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Pogostemon Cablin Oil, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Ethylhexanoate, Trehalose, Sorbitan Sesquioleate, Cetearyl Alcohol, Carbomer, Allantoin, Tromethamine, Glyceryl Stearate, Hydroxyethylcellulose, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Water, Sorbitan Isostearate, Water, Biosaccharide Gum-1, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Polysorbate 60, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA

Опис

Лист (Sheet) маска за лице за потхранување на сензитивна и сува кожа. Ултра лесно се прилепува на контурите на лицето и дава неверојатни резултати за само 15 минути. Оваа лист маска дава интензивни резултати благодарение на состојката Ceramide NP во својот состав која помага кожата да ги задржи сите нутриенти, но дава и неверојатна хидратација и ја зајакнува кожната бариера. По користењето на оваа лист маска кожата е здрава, хидрирана со свиленкаст мек финиш.Особено ефикасна за сува и груба кожа со оштетена кожна бариера.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница