15% попуст Добивате 3 Поени!

Missha Mascure Hyaluronic Acid Sheet Mask 28ml – 1pc

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

1. Откако ќе го исчистите лицето, нанесете тонер. По нанесувањето на тонерот, поставете ја лист маската на лицето. 2. Откако ќе поминат 15-20 минути, отстранете ја лист маската и остатокот од материјалот натапкајте го со раце на лицето, за подобра апсорпција.
Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Water, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Geranium Maculatum Oil, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Pogostemon Cablin Oil, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Water, Hydrogenated Lecithin, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Water, 1,2-Hexanediol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Trehalose, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Xanthan Gum, Carbomer, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA.

Опис

Лист маска спакувана со хијалуронска киселина која помага во одржување на влажноста на кожата, додека со својот хипоалергенски состав обезбедува ефикасно впивање на активните состојки во кожата.Збогатена со хијалуронска киселина која и дава длабока хидратација на кожата со големи навлажнувачки својства. Оваа лист маска може да се користи и на сензитивна кожа поради тоа што има хипоалергенски состав, но и состојки слична на кожата. Mascure Hyaluronic Acid Sheet Mask и дава неверојатна влажност на кожата и нејзино одржување. Перфектно се вклопува на кожата за ефикасно впивање на сите активни состојки длабоко во неа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница