15% попуст Добивате 11 Поени!

MIssha Hot Burning Body Gel 200ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

24 на залиха

Масирајте го гелот по телото, ставајќи повеќе на местата со вишок маснотии и целулит. Се нанесува на сува кожа. Физичката активност по нанесување ќе даде поефикасни резултати. Кожата може да зацрвенее по нанесувањето поради состојките што делуваат на ефектот на загревање. Не се препорачува изложување на топла вода 1 час по нанесувањето бидејќи може да предизвика иритација на кожата. Да не се користи на деца под 3 години. Со постојано секојдневно користење се постигнуваат подобри резултати. Измијте ги рацете по масажата бидејќи активните состојки можат да придизвикаат непријатно чувство. Промена во обликот на телото можат да се забележат при употреба подолга од 3 недели во комбинација со вежбање.
Water, alcohol, Glycerol, Dimethicone, Propylene Glycol, Cyclopentasiloxane, vinyl dimethicone / methicone silsesquioxane crosspolymer, Menthol, Tsiklogeksasiloksan, Triethanolamine, Sodium Acrylate / Sodium Akriloildimetiltaurat copolymer, Acrylate / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, caprylyl glycol, Hydrogenated Polydecene, chlorphenesin , Vanilla Butyl Ether, Fragrance, Titanium Dioxide, Polydecene, Mica, Caprylhydroxamic Acid, Squalane, Arabica Coffee Oil, Almond Extract,Aloe Vera Extract, Butylene Glycol, Salicylic Acid, Cayenne Pepper Extract, Bitter Orange Extract,Chinese Camellia (Green Tea) Extract, Tin Oxide, Ishige Foliacea Extract, Laureth-8, Mentha Piperita (Peppermint) Extract, Coffeed Arabica (Coffee) Seed Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Polyglutamic acid, RED 33

Опис

Гел за тело кој помага за негово обликување и зацврстување со кој се добива убава линија на телото. Содржи Ishige okamurae, екстракт од горчлив портокал, зелен чај, ментол и капсаицин што ќе придонесат за освежување и разладување.

Овој олеснувачки и смирувачки гел ги измазнува и истенчува несаканите маснотии, правејќи ја кожата поеластична и цврста.

Екстрактот од горчлив портокал ја контролира непотребната вода, создавајќи порамна и измазнета кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница