15% попуст Добивате 13 Поени!

Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45/PA+++ 50 ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

29 на залиха

– крема за заштита од сонце со висок заштитен фактор од SPF45/PA+++ која нуди долготрајна и висока заштита од УВА и УВБ зраците заштитувајќи ја кожата од оштетување и предвремено стареење, со истовремено потхранување и темелна хидратација. – двоен УВ систем на блокирање на зраците што обезбедува неверојатна заштита на кожата дури и при нејзино намокрување и потење, дури и во услови каде влажноста се зголемува. – двоен полимерен систем, што значи дека во услови на зголемено потење, наводенување и високи температури вашата кожа секако е целосно заштитена од УВА и УВБ зраците. – хидратација на кожата со ботаничката мешавина од 6 природни растенија, кои овозможуваат помека кожа и кожа со посветол, почист и посјаен изглед.
По завршувањето на вашата утринска рутина за нега на кожата на лицето, нанесете соодветна количина од кремата за заштита од сонце насекаде на вашата кожа каде што е изложена на УВ зрачење, вклучувајќи го лицето, вратот, рацете и нозете. Нежно тапкајте ја кремата на кожата за целосна апсорпција. 1. За најдобра заштита, нанесете ја кремата 30 минути пред излегување надвор. 2. Реаплицирајте ја на секои 2-3 часа и во секој момент кога вашата кожа е изложена на намокрување или потење. 3. Реаплицирајте ја почесто во временскиот период од 10-14 часот кога сонцето е најјако. 4. На крајот на денот измијте го убаво и темелно лицето. 5. Користете ја преку целата година.
Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Butylene Glycol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate, Cetearyl Olivate, Cyclopentasiloxane, Acrylates/Dimethicone Copolymer, VP/Hexadecene Copolymer, Rosa Davurica Bud Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Chrysanthemum Indicum Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Morus Alba Fruit Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Morus Alba Root Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Limonia Acidissima Extract, Centaurea Cyanus Flower Water, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Water, Helichrysum Italicum Flower Water, Sorbitan Olivate, Sodium Hydroxide, Polysorbate 60, Dimethicone, Polyacrylate-13, PEG-100 Stearate, Polyisobutene, Sorbitan Sesquioleate, BHT, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 20, Panthenol, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Fragrance, Phenoxyetanol.

Опис

Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45/PA+++ е крема за заштита од сонце која нуди долготрајна и висока заштита од УВА и УВБ зраците заштитувајќи ја кожата од оштетување и предвремено стареење, со истовремено потхранување и темелна хидратација. Има двоен УВ систем на блокирање на зраците што обезбедува неверојатна заштита на кожата дури и при нејзино намокрување и потење, дури и во услови каде влажноста се зголемува. Исто така обезбедува подолготрајна заштита од сончевите зраци за разлика од другите креми за заштита од сонце поради тоа што поседува напреден двоен полимерен систем, што значи дека во услови на зголемено потење, наводенување и високи температури вашата кожа секако е целосно заштитена од УВА и УВБ зраците. Покрај заштитата од сонцето, оваа крема дава хидратација на кожата со ботаничката мешавина од 6 природни растенија, кои овозможуваат помека кожа и кожа со посветол, почист и посјаен изглед. Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45/PA+++ нуди висока заштита од сонцето и горење на кожата и го намалува ризикот од појава на рак на кожа и знаците на предвремено стареење доколку се користи на пропишаниот начин. Наменета е за користење на секој тип на кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница