15% попуст Добивате 14 Поени!

Missha All Around Safe Block Daily Sun SPF50+ PA++++ 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Missha All Around Safe Block Daily Sun SPF50+ PA++++ 50ml е една од омилените креми за сонце поради високото ниво на заштита од УВА и УВБ зраците, лесната текстура, нелепливост при допир и можеби најдобрата карактеристика од сите, не остава бели траги! Има двоен УВ систем на блокирање на зраците што обезбедува неверојатна заштита на кожата дури и при нејзино намокрување и потење, дури и во услови каде влажноста се зголемува. Формулурана со состојки богати со антиоксиданси како зелен чај, хризантема, алое и екстракт од сончоглед кој допринесува за подобар anti-age ефект и заштита од слободните радикали. Оваа крема за сонце има и хидрирачки својства и е идеална за сите видови на кожа.
По завршувањето на вашата утринска рутина за нега на кожата на лицето, нанесете соодветна количина од кремата за заштита од сонце насекаде на вашата кожа каде што е изложена на УВ зрачење, вклучувајќи го лицето, вратот, рацете и нозете. Нежно тапкајте ја кремата на кожата за целосна апсорпција. 1. За најдобра заштита, нанесете ја кремата 30 минути пред излегување надвор. 2. Реаплицирајте ја на секои 2-3 часа и во секој момент кога вашата кожа е изложена на намокрување или потење. 3. Реаплицирајте ја почесто во временскиот период од 10-14 часот кога сонцето е најјако. 4. На крајот на денот измијте го убаво и темелно лицето. 5. Користете ја преку целата година.
Water, Homosalate , Silica , Propanediol , Ethylhexyl Salicylate , Titanium Dioxide , Dipropylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate , Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate , Dimethicone , Alcohol , Polysorbate 60 , Potassium Cetyl Phosphate , Butylene Glycol , Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine , Camellia Sinensis Leaf Extract , Chrysanthemum Indicum Flower Extract , Cinnamomum Cassia Bark Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract , Diospyros Kaki Leaf Extract , Morus Alba Fruit Extract , Pueraria Lobata Root Extract , Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract , Aloe Barbadensis Leaf Extract, Calendula Officinalis Flower Extract , Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract , Anthemis Nobilis Flower Extract , Centaurea Cyanus Flower Water , Helichrysum Italicum Flower Water , Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Water , Myristic Acid , Sodium Benzoate , Citric Acid , Cyclopentasiloxane , Acrylates/Dimethicone Copolymer , Glyceryl Stearate , Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer , VP/Hexadecene Copolymer , Cetearyl Olivate , Stearic Acid , Aluminum Hydroxide , Isohexadecane , Sorbitan Olivate , Cetearyl Alcohol , Sorbitan Stearate , Polysorbate 80 , Palmitic Acid , Carbomer , Tromethamine, Tocopheryl Acetate , Xanthan Gum , Sorbitan Oleate , Potassium Hydroxide , Disodium EDTA , Phenoxyethanol , Caprylyl Glycol , Ethylhexylglycerin , 1,2-Hexanediol , Fragrance

Опис

Missha All Around Safe Block Daily Sun SPF50+ PA++++ 50ml е една од омилените креми за сонце поради високото ниво на заштита од УВА и УВБ зраците, лесната текстура, нелепливост при допир и можеби најдобрата карактеристика од сите, не остава бели траги!

Има двоен УВ систем на блокирање на зраците што обезбедува неверојатна заштита на кожата дури и при нејзино намокрување и потење, дури и во услови каде влажноста се зголемува. Формулурана со состојки богати со антиоксиданси како зелен чај, хризантема, алое и екстракт од сончоглед кој допринесува за подобар anti-age ефект и заштита од слободните радикали. Оваа крема за сонце има и хидрирачки својства и е идеална за сите видови на кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница