15% попуст Добивате 15 Поени!

Missha All Around Safe Block Cotton Sun SPF50+ 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

142 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Purified water, zinc oxide, cyclohexasiloxane, butyloctylsalicylate, propanediol, propylheptylcaprylate, polyglyceryl-3 polydimethylsiloxyethyldimethicone, dicaprylyl carbonate, isododecane , caprylyl methicone, diethylhexyl 2,6-naphthalate, methyl methacrylate cross polymer, tea tree leaf extract, hydrogenated lecithin, disteadimonium hectorite, magnesium sulfate, titanium dioxide, triethoxy Cycaprylyl silane, 1,2-hexanediol, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, polymethylsilsesquioxane, laurylpolyglyceryl-3polydimethylsiloxyethyldimethicone, Glyceryl caprylate, caprylyl glycol, glycerin, ethylhexyl glycerin, dipropylene glycol, panthenol, cetearyl olivate, sorbitan olivate, tocopherol, butylene glycol, ceramide NP, allantoin, fragrance

Опис

СПФ крем со највисока заштита од УВ зрачењето со СПФ 50+PA++++. Содржи пудра за апсорбирање на маснотиите, што и дава на кожата мат изглед и чувство на мекост исто како памук. По нанесувањето ќе добиете природно тонирање и корекција на тонот на кожата исто како да имате
нанесено база за корегирање на тонот на кожата. Во својот состав содржи церамиди и пантенол кои ја зајакнуваат кожната бариера. Исто така содржи и екстракт од лист од чајно дрво и алантоин кои помагаат во смирување и заштита на кожата. СПФ крем кој е отпорен на вода, пот и маснотии. Длабински ја навлажнува кожата, смирува иритациите и има разладувачко дејство. Перфектен избор за проблематична и масна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница