15% попуст Добивате 16 Поени!

Missha All-around Safe Block Aqua Sun Spf50+/pa+++ 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

207 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Purified water, propanediol, ethylhexyl salicylate, homosalate, dibutyl adipate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyltriazine, methylenebis-benzotriazolyltetramethylbutylphenol, caprylyl methicone, Polysilicone-15, diethylaminohydroxybenzoylhexylbenzoate, sodium hyaluronate, 1,2-hexanediol, pentylene glycol, polyC10-30 alkyl acrylate, glycerin, behenyl alcohol, polyglycerol Lyl-3methylglucose distearate, VP/eicosine copolymer, octadecane, lactic acid/glycolic acid copolymer, tromethamine, decylglucoside, carbomer, acrylate/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer , sodium stearoyl glutamate, ethylhexyl glycerin, polyacrylate crosspolymer-6, sodium polyacrylate, xanthan gum, polyether-1, caprylyl glycol, t-butyl alcohol, guaiazulene, glycerin Ryl glucoside, tocopherol, beta-glucan, hydrolyzed hyaluronic acid, sodium acetylated hyaluronate, fragrance

Опис

СПФ крема со 7 моќни хемиски филтри со највисока заштита од штетните UVA и UVB зраци со SPF50+ PA+++. Спф крема која има лесна геласта текстура и дава освежувачко и разладувачко дејство, а истовремено и пружа на кожата длабинско навлажнување и хидратација. Во својот состав содржи и Токоферол (Витамин Е) кој има антиоксидативно дејство и пружа извонредна фотозаштита од УВ зраците. Содржи хијалуронска киселина и глицерин за хидратација на кожата, како и бета глукан за нејзино смирување.

Инстантно ја смирува загреаната и иритирана кожа во жешкиот период од годината, со разладувачки воден бран, преку системот на енкапсулиран мраз.

СПФ крем кој има Aquaporin активна формула, која длабински ја навлажнува кожата. Со гел текстура и состав во кој има присуство на 75% навлажнувачка есенција.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница