10% попуст Добивате 27 Поени!

Mary&May Vegan Blackberry Complex Cream Essence 140ml

1.490ден 1.341ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

19 на залиха

1. Протресете го шишето да се измешаат кремата и есенцијата. 2. Нанесете соодветна количина на вашите раце и нанесете преку целото лице.
Water, Nymphaea Caerulea Flower Water, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, 1,2-hexanediol, Methlypropanediol, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Hydrolyzed Gardenia Florida Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Lecithin, Butylene Glycol, Glycerin, Trilaureth-4 Phoshate, Sodium Polyacrylate, Pvm/Ma Copolymer, Cyanocobalamin, Ceramide Np, Maltodextrin, Ethylhexylglycerin, Tocopherol

Опис

Есенција со кремаста текстура која содржи 50.000 ppm екстракт од капини и 100.000 ppm вода од син лотус, која пружа смирување, омекнување, хидратација и одлична анти ејџ нега. Дополнително содржи и масло од семе од јојоба и церамиди НП кои помагаат во зајакнување на кожната бариера додека истовремено го надополнува нивото на влажноста во кожата. Дерматолшки тестиран производ кој е соодветен и за сензитивна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница