5% попуст Добивате 27 Поени!

Mary&May Sensitive Soothing Gel Blemish Cream 70g

1.425ден 1.354ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

119 на залиха

По тонирање на кожата и нанесување на серум, нанесете соодветна количина од кремата на лицето, вратот и деколтето. Масирајте ја на кожата за поефикасна апсорпција. Користете ја наутро и навечер.
Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Purified Water, Polyglyceryl- 3 Methylglucose Distearate, Isododecane, Panthenol, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate

Опис

Кажете им збогум на акните и воспаленијата со оваа крема за лице која содржи 71.8%
екстракт од растението камелеон (Houttuynia Cordata) која има антивоспалително дејство
и ја смирува проблематичната кожа склона на акни додека визуелно ги стеснува порите.
Во својот состав содржи и и 9.7% екстакт од чајно дрво кој има моќно антибиотско дејство
за залекување на рани. Содржи и Пантенол и 6 вида на хијалуронска киселина кои постапуваат како хумектанти и длабински ја хидрираат и навлажнуваат кожата.
Формулирана со ЕВГ сертифицирани состојки. Без парабени, вештачки парфеми и бои,алкохол, минерално масло, сурфактанти и алергени. Дерматолошки тестирана.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница