5% попуст Добивате 21 Поени!

Mary&May Collagen Booster Lotion 120ml

1.099ден 1.044ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

57 на залиха

Нанесете соодветна количина рамномерно на чисто лице. Во утринската рутина продолжете со СПФ крем. Користете го наутро и навечер.
Purified Water, Glycerin, Glycereth-26, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Adenosine, Hydrolyzed Collagen (453ppm), Soluble Collagen (453ppm), Collagen Extract (453ppm), Acetyl Hexapeptide-8 (1ppm), Glyceryl Stearate SE, Dipropylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Sorbitan Stearate, Palmitic Acid, Hydroxyacetophenone, Stearic Acid, Carbomer, Arginine, Allantoin, Jojoba Oil/Macadamia Seed Oil Esters, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Disodium EDTA, Squalene, 1,2-Hexanediol, Phytosteryl Macadamiate, Phytosterols, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Fragrance

Опис

Лосион кој содржи ниско молекуларен колаген, пептид кој дава ботокс ефект АРГИРЕЛИН (Acetyl Hexapeptide-8) и патентиран липид изведен од растение кој го стимулира производството на колаген, а истовремено ја зајакнува структурата на еластинот за младолика и измазнета кожа. Лосион кој пружа извонредна анти ејџ нега, содржи 1.3% колаген и пептиди за измазнување на кожата и подобрување на нејзината еластичност и цврстина за само две недели. Со лесна текстура брзо се впива во кожата, која по користењето ја чувсвувате освежена и хидрирана. Формулиран само со ЕВГ состојки и дерматолошки тестиран. Спакуван во темно кафено шише, хигиенски и практично за користење, додека истовремено гo минимизира ризикот од негово уништување од воздух и сончева светлина.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница