5% попуст Добивате 21 Поени!

Mary&May Citrus Unshiu + Tremella Fuciformis Serum 30ml

1.099ден 1.044ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

11 на залиха

По тонирање на кожата, нанесете соодветна количина од серумот рамномерно на лицето. Тапкајте за побрза и поефикасна апсорпција. Користете го наутро и навечер.
Citrus Unshiu Fruit Extract, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Arbutin, Glycereth-26, 1,2- Hexanediol, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol

Опис

Серум збогатен со 83.5% екстракт од цитрусно овошје – мандарина Unshiu за осветлување на тонот на кожата, намалување на пегите и пружајки и на кожата антиоксидативен ефект оставајќи ја по користењето здрава и сјајна. Во својот состав содржи и 9.7% екстракт од лековитата печурка Tremella Fuciformis која има висока моќ на задржување на водата во кожата, ја надополнува кожата со интензивна
хидратација.Содржи и арбутин, состојка добро позната за избледување на темни дамки и избледување на хиперпигментацијата. Со лесна текстура, која брзо се впива во кожата.Формулиран со ЕВГ сертифицирани состојки. Без парабени, вештачки парфеми и бои,алкохол, минерално масло, сурфактанти и алергени. Дерматолошки тестиран.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница