5% попуст Добивате 28 Поени!

Mary&May CICA Tea Tree Soothing Wash off Pack 125g

1.490ден 1.416ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

42 на залиха

Нанесете рамномерно низ целото лице (избегнувајќи го делот околу очите и устата) и оставете ја да делува отприлика 15 минути. Потоа темелно исплакнете ја со млака вода.
Water, Kaolin, Glycerine, Bentonite, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Calamine, Centella Asiatica Flower/Leaf/Stem Extract, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Chlorella Vulgaris Powder, CI 77492, Yellow Oxide of Iron, CI 77499, Black Oxide of Iron, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Ethylhexylglycerin, Mentha Arvensis Powder, Triethoxycaprylylsilane, Fragrance, Allantoin, Tocopherol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Ectoin.

Опис

Глинена измивачка маска за лице која изобилува со природни состојки изведени од растенија: лист, цвет и стебло од азиска центела, камелеон (Houttuynia cordata) и екстракт од чајно дрво, кои се наменети за смирување на иритираната и проблематична кожа склона на акни. Во својот состав содржи и Каламин и Ектоин, состојки кои се одлични за смирување и омекнување на текстурата на кожата.
Природна измивачка маска од глина која го апсорбира вишокот маснотии, нечистотии и себум од кожата, длабински ги прочистува порите и обезбедува измазнета текстура на кожата уште по првото користење. А, истовремено оваа кремаста глинена маска ефикасно ја потхранува, навлажнува и хидрира кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница