5% попуст Добивате 17 Поени!

Mary&May CICA Soothing Sun Cream SPF50 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

233 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Coco-Caprylate/Caprate, Butylene Glycol, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Root Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Pentylene Glycol , Behenyl Glycol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Tromethamine, Carbomer, Sodium Stearoyl Glutamate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyacrylate Crosspolymer-6

Опис

Дневен вегански СПФ крем со хемиски филтри кој длабински ја навлажнува кожата, без да остави бела и леплива трага. Овој СПФ крем нуди највисока заштита од УВ зрачењето со СПФ 50+ PA++++ и има ултра лесна текстура, исто како да нанесувате навлажнувачка крема. СПФ крем кој има тројно дејство: УВ заштита, осветлување на кожата и пружа одлична анти ејџ нега. Во својот состав содржи 7 компоненти од Азиска Центела за смирување на уморната и безживотна кожа. Сите состојки се EWG сертифицирани. Идеален избор и за најсензитивната кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница