5% попуст Добивате 22 Поени!

Mary&May CICA Houttuynia Tea Tree Calming Mask 30pcs

1.166ден 1.108ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

14 на залиха

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Centella Asiatica Extract (10,000ppm), Houttuynia Cordata Extract (10,000ppm), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract (10,000ppm), Hydroxyacetophenone, Arginine, Carbomer, Polyglyceryl-10 Laurate, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-4 Laurate, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydroxyethylcellulose, Caprylyl/Capryl Glucoside, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Fragrance, Sodium Hyaluronate (50ppm)
Нанесете ја маската на чисто и суво лице. Оставете ја да дејствува 10-15 минути, отстранете ја и тапкајте за подобра апсорпција.

Опис

Лист маска која содржи екстракт од азиска центела која ја смирува иритираната и сензитивна кожа, пружајќи и мекост и комфор. Содржи екстракт од растението камелеон (Houttuynia cordata) и екстракт од чајно дрво кои пенетрираат длабоко во кожата и длабински ги прочистуваат порите и смируваат кожните проблеми. Исто така содржи и екстракт од сладок корен, алантоин и хијалуронска киселина кои се смирувачки состојки и имаат синергистички ефект со азиската центела, растението камелеон и чајното дрво и ја заштитуваат сензитивната кожа и обезбедуваат инстантен смирувачки ефект. Формулирани со ЕВГ сертифицирани состојки и со eco-friendly пакување. Без парабени, вештачки бои, алкохол, минерално масло, сурфактанти и алергени. Дерматолошки тестирани.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница