5% попуст Добивате 28 Поени!

Mary&May Calendula Peptide Ageless Sleeping Mask 110g

1.490ден 1.416ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

30 на залиха

Нанесете соодветна количина преку целото лице. Наутро темелно исплакнете со млака вода.
Purified Water, Denatured Alcohol, Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Betaine, Dipropylene Glycol, Gardenia Extract, Burdock Root Extract, Mud Mushroom Extract, Centella Asiatica Extract, Fig Extract, Kava Cover Leaf/Root/Stem Extract, Matricaria Extract, Feverfew Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Port Marigold Flower, Panthenol, Acrylate/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glycerin, Tromethamine, Butylene Glycol Lycol, Polyglyceryl-10, Laurate, Dextrin, Sodium Phytate, Ceramide NP, Tocopherol, Acetyl Hexapeptide-8, Acetyl Octapeptide-3, Acetyl Tetrapeptide-2, Oligopeptide-6, Tripeptide-1, Copper Tripeptide-1, Hexapeptide-2, Dipeptide-2, Acetyl Tetrapeptide-3, Acetyl Tripeptide-1, Hexapeptide-9, Tripeptide-2, Nonapeptide-1, Pentapeptide-3, Tripeptide -3, Alanine/Histidine/Lysine Polypeptide Copper HCL, Dipeptide-4, Acetyl Tetrapeptide-5, Palmitoyl Dipeptide-7, Palmitoyl Hexapeptide- 12, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide -5, Palmitoylpentapeptide-4, Dipeptide Diaminobutyroylbenzylamide Diacetate, Palmitoyltetrapeptide-7, Guaiazulene, Fragrance, Ethylhexylglycerin

Опис

Ноќна маска која во својот состав содржи екстакт од невен и пептиди за навлажнување и потхранување на кожата. Содржи 220 ppm листови од невен и 25 типа на пептиди кои пружаат антивоспалителни бенефити за смирување на оштетената кожа и нејзина ревитализација. Збогатена со гвајазулен од камилица, екстракт од азиска центела, пантенол и хијалуронска киселина за смирување и навлажнување на кожата и намалување на црвенилото. Со текстура на водест гел лесно се нанесува на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница