5% попуст Добивате 9 Поени!

Mary&May Blackberry Complex Glow Wash off Pack 30g

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

48 на залиха

Нанесете рамномерно низ целото лице (избегнувајќи го делот околу очите и устата) и оставете ја да делува отприлика 15 минути. Потоа темелно исплакнете ја со млака вода.
Purified Water, Kaolin, Glycerin, Bentonite, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Western Raspberry Extract, Kelp Extract, Nasturtium Leaf Extract, Black Tea Extract, Hydrogenated Lecithin, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Sweet Almond Shell Powder, Allantoin, Fructo- oligosaccharides, Maniquagan Clay, Beta-glucan, Canadian Colloidal Clay, Tocopherol, Yeast Fermentation Filtrate, Illite, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Montmorillonite, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Black Iron Oxide, Red Iron Oxide

Опис

Луксузна измивачка маска која во својот состав содржи прав од капини за нежно отстранување на нечистотиите и мртвите клетки на кожата, а истовремено пружајќи и на кожата богати нутриенти за најзина измазнетост и мекост. Содржи 10.000 ppm екстракт од капини кој е богат со антоцианин кој е добро познат по своите анти ејџ бенефити. Содржи и алантоин, хијалуронската киселина и останати состојки кои се добро познати по својите хидрирачки својства оставајќи ја кожата свежа и здрава. Формулирана со Канадска глечерска земја, Амазонска бела глина и Француска зелено розева глина за ефикасно апсорбирање на себумот длабински од порите.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница