5% попуст Добивате 21 Поени!

Mary&May 6 Peptide Complex Serum 30ml

1.099ден 1.044ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

277 на залиха

По тонирање на кожата, нанесете соодветна количина од серумот рамномерно на лицето. Тапкајте го нежно со дланките за побрза и поефикасна апсорпција. Користете го наутро и навечер.
Purified Water, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Glycerin, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-10 Laurate, Adenosine, Caprylyl Glycol, Copper Tripeptide-1 (2ppm), Hexapeptide-11 (2ppm), Hexapeptide-9 (2ppm), Palmitoyl Pentapeptide-4 (2ppm), Palmitoyl Tripeptide-1 (2ppm), Tripeptide-1 (2ppm)

Опис

Серум кој содржи 6 типа на пептиди кои ја стимулираат регенерацијата на кожата,
намалуваат појавата на брчки и фини линии, ги измазнуваат постоечките брчки и спречуваат појава на посериозни зраци на стареење. Овој серум има моќно дејство на
измазнување и длабинска хидратација на кожата. Серумот има лесна текстура која
длабински навлегува и се впива во кожата. Формулиран со ЕВГ сертифицирани состојки.
Без парабени, вештачки парфеми и бои, алкохол, минерално масло, сурфактанти и
алергени. Дерматолошки тестиран.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница