10% попуст Добивате 14 Поени!

Jumiso Snail Mucin 95 + Peptide Essence MINI 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина од есенцијата преку целото лице. Тапкајте ја на кожата со прстите за побрза и поефикасна апсорпција.
Snail Secretion Filtrate, Betaine, Butylene Glycol, Ethyl Hexanediol, Allantoin, Phenoxyethanol, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Water, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Adenosine, Arginine, Copper Tripeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7

Опис

Ессенција за лице со 95% snail mucin и пет видови на пептиди, за негување на уморната
кожа, без сјај или со видливи знаци на стареење. Оваа моќна ессенција ќе ја зајакне
кожата, ќе ја подобри еластичноста и ќе го поправи оштетувањето на клетики на кожата.
Дополнително е формулирана со пантенол и алантоин кои нудат смирувачки и хидратанти
придобивки. Оваа формула е погодна за чуствителна кожа склона кон акни, исто така не
содржи ни мириси.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница