10% попуст Добивате 12 Поени!

iUNIK Lime Moisture Mild Peeling Gel 90ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

9 на залиха

Соодветна количина од овој пилинг гел нежно масирајте го на чиста и сува кожа, со кружни движења, избегнувајќи го пределот околу очите. Потоа исплакнете со млака вода. Користете го 1-2 пати во неделата.
Water, Glycerin, Steartrimonium Methosulfate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Caprylyl Glycol, Allantoin, Hydrolyzed Collagen, Polyglyceryl-4 Caprate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Polygonum Cuspidatum (Japanese Knotweed) Root Extract, Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis (Rooibos) Extract

Опис

Пилинг гел кој е нежен и хидратантен. Во својот состав содржи комплекс од природни AHA овошја, 5 различни екстракти од овошје (Лајм, Грозје,Портокал, Јаболко и Лимон).
Овој хидратантен пилинг гел помага во ексфолијација на кожата, отстранувајќи ги мртвите клетки на кожата со мека и влажна текстура и помага вашата кожа да изгледа чиста и мека. Во својот состав содржи уникатна патентирана мешавина на само природни и здрави состојки, т.е мешавина од AHA овошја и 7 ботанички екстракти. Наменет за користење за сите оние кои се во потрага на нежен и хидратантен пилинг гел за ексфолијација на кожата.
ЕФЕКТИ:
1. Омекнување на кожата – по користењето на овој пилинг гел вашата кожа ќе биде омекната и текстурата на кожата измазнета.
2. Влажноста останува по пилингот – во својот состав содржи 5 екстракти од овошја кои помагаат во омекнување и потхранување на кожата.
3. Патентирана формула со 7 ботанички екстракти – во својот состав содржи
природни ботанички екстакти кои помагаат во смирување на иритираната кожа и нејзино заштитување.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница