10% попуст Добивате 14 Поени!

iUNIK Centella Calming Gel Cream 60ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

18 на залиха

Откако ќе ги нанесете сите производи од вашата рутина, нанесете соодветна количина од оваа крема на вашето лице и врат и масирајте за побрза апсорпција.
Centella Asiatica Leaf Water, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Butylene Glycol, Water, Niacinamide, Methyl Trimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Centella Asiatica Extract, Allantoin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Yucca Schidigera Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Limonene, Linalool

Опис

Оваа хидратантна и навлажнувачка крема со лесна гел текстура помага во смирување на сензитивната, стресираната кожа или проблематичната кожа склона на акни со 70% вода од лист од азиска центела и 10% вода од лист од чајно дрво во својот состав.
Освежувачка и смирувачка гел крема за чиста кожа полна енергија. Покрај тоа, оваа крема и пружа на кожата осветлување и неверојатна нега на брчките и фините линии. Во својот состав содржи уникатна патентирана мешавина на само природни и здрави состојки, т.е 70% вода од лист од азиска центела и 10% вода од лист од чајно дрво и патентирани екстракти на 6 типа на никулци за заштита на кожата. Наменета за користење за сите оние кои посакуваат инстантно смирување на нивната сензитивна кожа, за сите оние кои посакуваат да ја намалат температурата на кожата и за сите оние кои се во потрага на лесна, освежувачка и навлажнувачка крема.
ЕФЕКТИ:
1. Ја заштитува сензитивната кожа со природни состојки – ефективниот баланс од 70% вода од лист од азиска центела и 10% вода од лист од чајно дрво помага во
подобрување на состојбата на сензитивната кожа.
2. Ја зајакнува кожата и го намалува стресот на кожата – тритерпеноидите во
азиската центела ја претвораат кожата во чиста и здрава.
3. Смирување, потхранување и хидрирање на кожата – содржи 6.000 ppm
патентирани екстракти на 6 типа на никулци за навлажнување и потхранување на кожата со нутриенти во изобилство.
4. Осветлување на кожата и нега брчките и фините линии – кремата во својот состав содржи аденозин и ниацинамид, состојки кои се познати за ефективноста во осветлување на кожата, како и нега за брчките и фините линии.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница