10% попуст Добивате 18 Поени!

iUNIK Centella Calming Daily Sunscreen SPF 50+ PA++++ 60ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

13 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Centella Asiatica Extract(49%), Water, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Niacinamide, Polymethyl Methacrylate, Methylene Bis- Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Polysilicone-15, 1,2-Hexanediol, Beta-Glucan, Allantoin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Arachidyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyglyceryl- 3 Methylglucose Distearate, Sorbitan Sesquioleate, Behenyl Alcohol, Decyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Arachidyl Glucoside, Hydroxyacetophenone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Polyacrylate Crosspolymer-6, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Glucose, t-Butyl Alcohol, Xanthan Gum, Tromethamine, Disodium EDTA"

Опис

СПФ крема кој нуди највисока заштита од штетните UVA и UVB зраци со SPF50+ PA+++.
Покрај тоа што нуди највисока заштита од сонцето, ја хидрира и навлажнува кожата исто како хидратантна крема, истовремено ја осветлува и пружа одлична анти ејџ нега. Има лесна и водеста текстура која брзо се апсорбира и не остава бела и леплива трага. Без присуство на вештачки бои и парфеми.
Клучни состојки:
*49% екстракт од азиска центела – инстантно ја смирува и омекнува иритираната и сензитивна кожа.
*1.000 ppm бета глукан – ја навлажнува и потхранува кожата и зајакнува кожната бариера
*Аденозин – пружа одлична анти ејџ нега
*Ниацинамид – ја осветлува кожата и ја одржува сјајна и здрава

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница