10% попуст Добивате 18 Поени!

iUNIK Centella Calming AC Spot Cream 20ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

45 на залиха

1. Измијте ги рацете и исчистете го лицето пред користење. 2. Нанесете соодветна количина од кремата на таргетираните места 3. Масирајте ја кремата на таргетираното место за подобра и поефикасна апсорбција.
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Propanediol, Centella Asiatica Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Lactobacillus/Hibiscus Sabdariffa Flower, Ferment Filtrate, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Glucuronic Acid, Rhamnose, Cordyceps Militaris Extract, Glucose, Totarol, Panthenol, Lactic Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Salicylic Acid, Glycolipids, Adenosine, Gluconolactone, Capryloyl Salicylic Acid, Polyisobutene, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Pentylene Glycol, Cellulose Gum, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Disodium EDTA, Ethoxydiglycol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Magnesium Aluminum Silicate, Hydroxyacetophenone, Tromethamine

Опис

Спот крема со брзо дејство за смирување на акните на кожата. Формулирана со 81% екстракт од центела која е главна состојка во борба против акните, исто така содржи и AHA,BHA I PHA киселини за чистење на порите од нечистотии. Екстрак од тотарол кој ќе ја хидрира вашата кожа. Лесна гел текстра која што брзо се впива во кожата и моментално ќе ги смири воспалените акни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница