10% попуст Добивате 16 Поени!

iUNIK Centella Bubble Cleansing Foam 150ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Наутро и навечер испумпајте еднаш до два пати од пената, нанесете на лице и со кружни движења масирајте. Исплакнете со млака вода.
Centella Asiatica Leaf Water, Water, TEA-Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoamphodiacetate, Glycerin, Butylene Glycol, Potassium Cocoyl Glycinate, 1,2-Hexanediol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Polyglyceryl-4 Caprate, Trehalose, Caprylyl Glycol, Allantoin, Chamomilla Recutita (Matricaria) Oil, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis (Rooibos) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract

Опис

Чистач кој е нежен, хидратантен и по користење кожата е мека, без никакво чувство на затегнатост и сувост. Во својот состав содржи 69% вода од листови од азиска центела и природно изведени состојки слични на кожата како што се: вода од чајно дрво, трехалосе, алантоин, екстракт од ориз, екстракт од портулака олерацеа и масло од камилица.
Наменет е за користење на секој тип на кожа, дури и за најсензитивната.
ЕФЕКТИ:
1. Ја чисти кожата без никаква иритација.
2. Ја ребалансира кожата за здрава и чиста кожа.
3. Целосно ги отстранува сите остатоци од шминката
4. Делотворен за лечење на акни и дамки од акни
5. Ја хидрира сувата кожа која се лупи

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница