25% попуст Добивате 17 Поени!

iUNIK Calendula Complete Cleansing Oil 200ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

124 на залиха

Испумпајте 2-3 пати од маслениот чистач на суви дланки. Нежно масирајте на суво лице со кружни движења. Потоа натопете ги дланките со вода и повторно масирајте го лицето. Целосно исплакнете со млака вода.
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Canola Oil, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Sorbeth-30 Tetraoleate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Macadamia Integrifolia (Macadamia) Seed Oil, Cananga Odorata (Ylang Ylang) Oil, Ormenis Multicaulis (Chamomile) Oil, Sorbitan Sesquioleate

Опис

Маслен чистач кој и овозможува на кожата длабинско чистење и по користење ја остава кожата мека, чиста и хидрирана. Во својот состав содржи 94% природни растителни масла и е наменет за користење за секој тип на кожа.
ЕФЕКТИ:
1. Содржи 94% природни растителни масла за здрава и чиста кожа.
2. Мултифункционален чистач кој ја отстранува темелно сета шминка, бб крема, па дури и шминката на очи и уста се одеднаш.
3. Нуди нега на порите на тој начин што целосно ги отстранува сите остатоци од
шминка и целосно ги чисти црните митесери и порите.
4. Во својот состав има само безбедни и здрави состојки за смирување, чистење и
хидратација на кожата.
5. Наменет за користење за секој тип на кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница