10% попуст Добивате 19 Поени!

iUNIK Black Snail Restore Serum 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

49 на залиха

Користете ја пипетата, директно нанесете соодветна количина од серумот на вашето лице и нежно тапкајте го на лицето за поефикасна и подобра апсорпција.
Snail Secretion Filtrate, Centella Asiatica Leaf Water, Methylpropandediol, Glycerin, Niacinamide, Glycereth-26, Water, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Saccharomyces/Viscum Album (Mistleto) Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Laminaria Japonica Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Saccharomyces/Imperata Cylindrica Root Ferment Extract, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Allantone, Centella Asiaitaca Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Artemisia Vulgaris Extract, Vaccinum Angustifolum (Blueberry) Fruit Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Rosa Canina Fruit Oil, Carbomer, Arginine, Pentylene Glycol, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Aspalathus Linearis Extract

Опис

Серум кој има моќен обновувачки ефект за кожата. Серум кој ја потхранува и измазнува кожата, но и ја осветлува и пружа одлична нега на брчките и фините линии. Во својот состав содржи уникатна патентирана мешавина на само природни и здрави состојки, т.е 70% екстракт од црн полжав, мешавина од 5 хранливи состојки: црн грав, црн ориз, црн сусам, морска трева и модар домат, екстракт од лист од азиска центела и патентирана мешавина од природни состојки: екстракт од ферментирана имела, екстракт од ферментирана соја и трева од когон. Наменет за користење за сите оние со хиперпигментација на кожата, за сите оние кои имаат безживотна кожа која изгледа постаро од возраста, но и за сите оние кои посакуваат мека и еластична кожа.
ЕФЕКТИ:
1. Потхранување на кожата – серумот ја потхранува кожата со 70% екстракт од црн полжав во својот состав.
2. Анти ејџ нега на кожата – серумот со мешавината од 5 хранливи состојки: црн грав, црн ориз, црн сусам, морска трева и модар домат во својот состав значително ги редуцира знаците на стареење.
3. Третман на дамки од акни – серумот со екстрактот од азиска центела ги избледува дамките настанати од акни и ја избледува хиперпигментацијата.
4. Закрепнување на кожата – серумот со патентираната мешавина од природни
состојки: екстракт од ферментирана имела, екстракт од ферментирана соја и трева од когон, ја закрепнува безживотната и уморна кожа.
5. Осветлување на кожата и нега на брчките – серумот во својот состав ги содржи
научно докажаните состојки ниацинамид и аденозин задолжени за осветлување на кожата и нега на брчките.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница