10% попуст Добивате 24 Поени!

iUNIK Beta Glucan Power Moisture Serum 50ml

1.340ден 1.206ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

39 на залиха

Користете ја пипетата, директно нанесете соодветна количина од серумот на вашето лице и нежно тапкајте го на лицето за поефикасна и подобра апсорпција.
Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Beta-Glucan, Sodium PCA, Ethylhexylglycerin

Опис

Серум кој и пружа на кожата екстра длабинска хидратација, потхранување и смирување.
Серум кој со сигурност ќе ја зголеми еластичноста на вашата кожа. Во својот состав содржи неверојатни 98% чист бета глукан. Наменет за сите оние со сува кожа предизвикана од промената на годишните времиња, за сите оние кои бараат интензивен хидратор за својата сува кожа и за сите они кои посакуваат хидратантен серум со нелеплива текстура.
ЕФЕКТИ:
1. Овој серум содржи 98% чист бета глукан
2. Моќно хидратантен серум со нелеплива текстура
3. Бета глуканот за 20% повеќе ја задржува влажноста во кожата од хијалуронската
киселина
4. Инстантна хидратација и длабинско навлажнување на кожата
5. Наменет за користење за секој тип на кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница