10% попуст Добивате 14 Поени!

iUNIK Beta Glucan Daily Moisture Cream 60ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

54 на залиха

Опис

Оваа крема помага во навлажнување и хидратација на кожата, зајакнување на кожната бариера со бета глукан кој е природен навлажнувач од печурки, во комбинација со екстракт од азиска центела и комплекс од специјално црвено овошје (прунус, малина, јагода, праска и пуника). Кремата и пружа на кожата хипер хидратација и навлажнување, нејзино осветлување и нега на брчките и фините линии. Во својот состав содржи уникатна патентирана мешавина на само природни и здрави состојки, т.е 3.000 мг бета глукан, комплекс од специјално црвено овошје и екстракт од азиска центела и алое вера.
Наменета за користење за сите оние кои бараат нежна дневна хидратантна крема и за кожа на која и е потребна дополнителна хидратација и навлажнување при промена на годишните времиња..
ЕФЕКТИ:
1. Содржи 3.000 мг бета глукан – бета глуканот за 20% повеќе ја задржува влажноста во кожата од хијалуронската киселина, ја зајакнува кожната бариера и го подобрува имунитетот на кожата.
2. Комплекс од специјално црвено овошје – ја потхранува и подмладува уморната и безживотна кожа.
3. Екстракт од азиска центела и алое вера – помага во смирување и заштитување на сензитивната кожа.
4. Потхранувачка текстура – перфектна апсорпција со измазнет навлажнет изглед.
5. Подобрување на тенот на кожата – ја осветлува кожата и намалува појавата на
брчки.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница