10% попуст Добивате 25 Поени!

iUNIK Argan Nourishing Hair Oil 100ml

1.410ден 1.269ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

8 на залиха

Нанесете од маслото на рацете и нанесете по цела коса и врвовите.
Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Argania Spinosa Kernel Oil, Tetradecane, Isopropyl Myristate, Isopropyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Camellia Sinensis Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Fragrance, Eclipta Prostrata Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract

Опис

Хранливо масло за нега на коса, кое што содржи органско масло од арган и мешавина на природни масла кои ќе обезбедат есенцијални хранливи материи за мека и сјајна коса. Ова масло ќе ви обезбеди третман за длабоко негување на вашата коа. Во својот состав содржи 3,9% органско масло од арган коое што содржи двојно повеќе витамин Е од маслиновото масло, кое што ќе и даде на оштетената коса влажност и богата исхрана оставајќи ја мека и свиленкаста при допир. Исто така содржи и масло од семе од камелија, масло од сладок бадем и масло од семки од калинка. 

Ова масло е совршено за сите кои што сакаат сјајна, хидрирана и негувана коса. Има лесна текстура која што не е масна и брзо се апсорбира по нанесувањето на косата. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница