10% попуст Добивате 29 Поени!

Isntree Mugworth Calming Clay Mask 100ml

1.590ден 1.431ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

15 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете од маската на суво лице избегнувајќи ги очите и устата. Оставете ја маската на лицето 10-15 минути и потоа темелно исплакнете.
Water, Kaolin, Glycerin, Dipropylene Glycol, Bentonite, Artemisia Princeps Extract, Stearic Acid, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Illite, Artemisia Princeps Leaf Powder, Camellia Sinensis Leaf Water, Castanea Crenata Shell Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Cynara Scolymus (Artichoke) Leaf Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Portulaca Oleracea Extract, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Montmorillonite, Calcite, Phaseolus Angularis Seed Powder, Canadian Colloidal Clay, Hydrogenated Lecithin, Beta-Glucan, Methylpropanediol, Algin, Magnesium Aluminum Silicate, Cetyl Alcohol, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Allantoin, Tromethamine, Polyquaternium-51, Ethylhexylglycerin

Опис

Со оваа измивачка маска оставете ги вишокот маснотии во минатото! Маска која во својот состав има шест типа на глина вклучувајќи каолин и бентонит за ефикасна апсорбција на себум. Оваа формула исто така содржи ексфолирачки прав од лист од див пелин за нежно отстранување на мртвите клетки на кожата кои всушност се причинителите на запушени пори. Исто така има моќ за израмнување и омекнување на грубата и нерамна текстура на кожата.

За разлика од останатите конвенционални глинени маски, оваа не ја суши кожата и е безбедна за користење и за сензитивна кожа. Содржи екстракт од див пелин да ја смири иритацијата и воспалението и да ја надополни влажноста во кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница