20% попуст Добивате 23 Поени!

ISNTREE HYPER RETINOL EX 1.0 SERUM 20ml

1.450ден 1.160ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

12 на залиха

Навечер нанесете една до две капки на дланки и тапкајте со врвовите на прстите одвнатре нанадвор се до целосна апсорпција. Првично започнете со користење до три пати неделно, а потоа согласно толеранцијата на кожата постепено зголемувајте, до секоја втора ноќ.
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Dibutyl Adipate, Caprylic/Capric Triglyceride, Bakuchiol(0.6%), Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Lecithin, Betaine, Hydroxyacetophenone, Retinyl Palmitate(0.3%), Sodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Retinol(0.1%), Allantoin, Panthenol, Polysorbate 20, Adenosine, Cetearyl Alcohol, Disodium EDTA, Stearic Acid, Dipropylene Glycol, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Polydextrose, Ceramide NP, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Ceramide NS, Cholesterol, Phytosphingosine, Ferulic Acid, Ceramide AS, Ceramide AP, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Ceramide EOP

Опис

Серум со 0,1%ретинол, 0,3% ретинол палмитат и 0,6% бакучиол кој е ефикасен третман за брчки и фини линии. Во својот состав содржи 5 вида на пептиди за помагање за зајакнување на кожната бариера и подобрување на црвстината на кожата, и 5 вида на церамиди за зголемување на влажноста и нејзино задржување. Содржи и ТЕСА состојка со која што се штити кожата од вопаленија и иритации. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница