10% попуст Добивате 23 Поени!

Isntree HYPER NIACINAMIDE 20 SERUM 20ml

1.290ден 1.161ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина од серумот по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција
Water, Niacinamide(20%), Dipropylene Glycol, Methylpropanediol, Propanediol, Arbutin, Glycerin, Zinc PCA, Sodium PCA, Portulaca Oleracea Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Tromethamine, Butylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone

Опис

Серум со 20% ниацинамид за контрола на себум и намалување на појавата на фини линии и брчки. Формулиран е со Аrbutin и Zinc PCA за да го изедначи и осветли тонот на кожата, како и да помогне во избледување на хиперпигментацијата. Исто така содржи и 10 вида на хијалуронска киселина за хидратација на кожата. Лесна формула која што брзо се
впива и обезбедува моментална хидратација на кожата со освежувачки финиш.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница