10% попуст Добивате 26 Поени!

Isntree Hyaluronic Acid Watery Sun Gel SPF 50+/PA++++ 50 ml

1.430ден 1.287ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

7 на залиха

Нанесете соодветна количина на лицето 30 минути пред изложување на сонце.
Water, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Homosalate, Dibutyl Adipate, Niacinamide, Bis- Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclopentasiloxane, Methylene Bis- Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Polysilicone-15, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Pinus Pinaster Bark Extract, Ceramide NP, Centella Asiatica Extract, Glycerin, Portulaca Oleracea Extract, Houttuynia Cordata Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Ceteth- 10, Hydrogenated Lecithin, Decyl Glucoside, Propanediol, Tocopherol, Astaxanthin, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ascorbyl Propyl Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Adenosine, Xanthan Gum, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tromethamine, Carbomer, Propylene Glycol, Ethylhexylglycerin

Опис

Оваа спф хидратантна крема со хемиски филтри има највисок спектрум на заштита и тоа SPF 50+ PA++++ која ефикасно ја заштитува вашата кожата од УВ зраците. Формулирана со церамиди и осум типови на хијалупонска киселина за навлажнување и измазнување на кожата. Соодветна за користење преку целата година без да остави бели траги и чувство на лепливост по нанесувањето. Содржи активни и природно изведени состјки кои ја хидрираат кожата и отстрануваат стресот од кожата. Формулирана со церамиди кои ја
заштитуваат кожата од сушење и ја надополнуваат влажноста во кожата. 8те типови на хијалуронска киселина ја заклучуваат влажноста во кожата, одржуваат еластицитетот на кожата и навлажнувањето и хидратацијата на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница