20% попуст Добивате 16 Поени!

Isntree Hyaluronic Acid Toner 200ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

12 на залиха

1.Нанесете соодветна количина на козметичко памукче или на дланките и нежно поминете го лицето. 2.По чистење на кожата, натопете козметички туфери со овој Тонер и аплицирајте на кожа како маска
Water, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Sodium PCA, Glycerin, Hyaluronic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Root Extract, Betula Alba Juice, Portulaca Oleracea Extract, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Panthenol, Pantylene Glycol, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol

Опис

Тонер со хијалуронска киселина, кој помага за сувата и дехидрираната кожа да се хидрира. Во составот има комбинација на пет типа на хијалуронска киселина, кои што овозможуваат побрза апсорбција на тонерот. MultiEx BSASM Plus, патентирана состојка составен од 7 раститлни екстракти кои помагаат да се спречи губењето на влажноста на кожата и нејзина побрза регенерација. Со пх вредност од 6,5~7,50, формулиран без вештачки мириси и бои, парабени, суфлати, производи од животинско потекло, алкохол, минерални масла, есенцијални масла и силикон. Идеален производ за дехидрирана и сува кожа, доволно нежен и за најчуствителна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница