20% попуст Добивате 23 Поени!

Isntree Hyaluronic Acid Natural Sun Cream SPF 50+/PA++++ 50 ml

1.456ден 1.165ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

9 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Zinc Oxide, Cyclohexasiloxane, Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Isododecane, Polyglycery1-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Niacinamide, Caprylyl Methicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Triethoxycaprylylsilane,1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Betaine, Inositol, Panthenol

Опис

Крема со СПФ 50+ за заштита на кожата од штетните УВ зраци. Формулиран со минерални филтри од цинк оксид, ефикасно штити од УВ зраците  и ја остава кожата мека и со мат финиш. Моќните состојки во составот како хијалуронската киселина, инозитол и бетаин ја одржуваат кожата смирена и хидрирана. Погоден и за најчуствителната кожа. Може да се користи и како база за пред шминка. Не остава леплив слој.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница