10% попуст Добивате 21 Поени!

Isntree HYALURONIC ACID DAILY SUN GEL SPF30++++ 50ml

1.190ден 1.071ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

8 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Homosalate, Butyloctyl Salicylate, Ethylhexyl Salicylate, Butylene Glycol, Diethylhexyl 2,6-Naphthalate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, 1,2-hexanediol, Acrylates Copolymer, Pentylene Glycol, Polymethylsilsesquioxane, Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Houttuynia Cordata Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Cetyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Glyceryl Stearate, Vp/eicosene Copolymer, Silica, Tromethamine, Polyacrylate Crosspolymer-6, Propanediol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Adenosine, Dimethylsilanol Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Potassium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Dimethylsilanol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Ectoin, Tocopherol, Beta-glucan, Dipropylene Glycol, Sodium Palmitoyl Proline, Glycerin

Опис

Ултра лесен крем формулиран со хемиски филтри со заштита за УВ зраци со SPF30 PA+++. Формулиран со 10 вида на хијалуронска киселина ќе обезбеди долготрајна влажност и хидратација. Погоден е за чуствителна кожа благодарение на ектоин и бета- глукан во неговиот состав како и SEPICALM VG (Sodium Palmitoyl Proline + Nelumbo

Nucifera Flower Extract) за смирување на иритираната кожа погодена од UV изложување.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница