20% попуст Добивате 25 Поени!

Isntree Hyaluronic Acid Airy Sun Stick SPF50+ PA++++ 22g

1.570ден 1.256ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

43 на залиха

1. Аплицрајте како последен чекор од вашата утринска рутина,пред шминка 2. Одвртете го долниот дел од стикот и нанесете на целото. Реаплицирајте на секои два часа.
Water, Polyethylene, Propylheptyl Caprylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Homosalate, Silica, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Ethylhexyl Salicylate, Butylene Glycol, Synthetic Fluorphlogopite, Niacinamide, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Vinyl Dimethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ozokerite, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Pinus Pinaster Bark Extract, Bambusa Vulgaris Water, Mesembryanthemum Crystallinum Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Ceramide NP, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Laminaria Japonica Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Viola Mandshurica Flower Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyurethane-11, Glyceryl Caprylate, Sorbitan Sesquioleate, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Astaxanthin, Pentylene Glycol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ascorbyl Propyl Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol

Опис

СПФ крем во форма на стик, со кој што повторното реаплицирање на крем за сонце ќе ви биде лесно и брзо насекаде и во секое време, може да се користи и врз шминка без да ја размачка. Не остава бели траги, ниту пак остава чуство на мрсна и леплива кожа. Формулиран со 8 типа на хијалуронска киселина сите со различни молекуларрни големини, за да навлезат и да ги хидрираат различните слоеви на кожата. Во својот состав исто така содржи хранливи состојки како церамиди и маслиново овошно масло, нијацинамид и растителни екстракти кои што спречуваат осидирање. Хипоалерген стик кој што е совршен и за чуствителна кожа. Обликот на стикот е уникатен обликуван како капка солза, што го олеснува пристапот до тешко
достапни места околу носот.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница