10% попуст Добивате 21 Поени!

Isntree Green Tea Fresh Toner 200ml

1.190ден 1.071ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

12 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете од тонерот на козметичко памукче и нежно поминете го лицето или нанесете од тонерот на дланки и нежно тапкајте го на кожата.
Camellia Sinensis Leaf Extract,Water,Ginkgo Biloba Leaf Extract,Centella Asiatica Extract,Salix Alba (Willow) Bark Extract,Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract,Pinus Palustris Leaf Extract,Ulmus Davidiana Root Extract,Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract,Pueraria Lobata Root Extract,Hydrolyzed Hyaluronic Acid,Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer,Allantoin,Dipotassium Glycyrrhizate,Beta- Glucan,Disodium EDTA,Hydroxyacetophenone

Опис

Тонер кој е перфектен за користење на масна и комбинирана кожа и во својот состав содржи природни, EWG сертифицирани состојки за балансирање и потхранување на кожата. Формулата е мешавина од екстракти од растенија – Анти Себум П (ХД) – за контрола на вишокот маснотии и 80% екстракт од зелен чај од островот Чеџу за заштитување, осветлување и балансирање на кожата.

Останати супер стар состојки се екстракт од азиска центела за зајакнување на кожната бариера, хидролизирана хијалуронска киселина за хидратација, алантоин за омекнување и екстракт од боровинки за ослободување од стресот на кожата. Овој производ не содржи парабени, пигменти, вештачки парфеми, животински состојки, сурфактанти, минерално масло, алкохол, силикон и мириси.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница