10% попуст Добивате 18 Поени!

Isntree CHESTNUT AHA 8% CLEAR ESSENCE 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

14 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете неколку паки на дланка и нежно тапкајте по кожата. Доколку сакате поголем ефект, на памук истурете неколку капки и поминете по кожата.  Користете задолжително добра SPF крема наутро!
Water, Lactic Acid, Glycolic Acid, Glycerin, Butylene Glycol, Potassium Hydroxide, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower/Leaf/Stem Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Caprylate, Asiaticoside, Dextrin, Panthenol, Madecassoside, Allantoin, 1,2-Hexanediol, Dipotassium Glycyrrhizate, Glycereth-25 PCA Isostearate, Hydroxyethylcellulose

Опис

Есенција за хемиски пилинг за блескава кожа за кратко време. Содржи две форми на хемиски пилинх AHA 4% гликолна киселина и 4% млечна киселина, идеална е за сите оние кои што сакаат рамномерен тон на кожата, измазнување на фини линии истовремено стимулирајќи го производството на колаген.  Богата е со антиоксиданси кои што ќе го забават процесот на стареење и ќе помогне во борбата против слободните радикали. Содржи  Ginko Bilboa  антиинфламаторна состјка која што ќе помогне во намалување на црвенилата на кожата, Aloe Vera за смирување, Centella Asiatica за зајакнување на бариерата на кожа и смирување и натриум хијалуронат за хидратација на кожата

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница