10% попуст Добивате 29 Поени!

Innisfree Super Volcanic Pore Mask 100ml

1.590ден 1.431ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

8 на залиха

Нанесете рамномерно низ целото лице (избегнувајќи го делот околу очите и устата) и оставете ја да делува отприлика 15 минути. Потоа темелно исплакнете ја со млака вода.
Purified water, titanium dioxide (CI 77891), butylene glycol, silica, glycerin, trehalose, volcanic ash (20,540 ppm), caprylic/capric triglyceride, polyvinyl alcohol, bentonite, kaolin, glyceryl stearate Late, stearic acid, cetearyl alcohol, PVP, 1,2-hexanediol, PEG-100 stearate, polysorbate 60, black iron oxide, hydrogenated vegetable oil, xanthan gum, walnut nut shell Powder, Sorbitan Stearate, Corn Starch, Polyacrylate-13, Polysorbate 20, Yellow Iron Oxide, Mannitol, Microcrystalline Cellulose, Lactic Acid/Glycolic Acid Copolymer, Lactic Acid, Polyisobutene, Red Iron Oxide , Menthoxypropanediol, tetrasodium pyrophosphate, disodium EDTA, ethylhexylglycerin, sorbitan isostearate, aluminum hydroxide, triethoxycaprylylsilane, tocopherol

Опис

Глинена маска со кремаста тексутра за пилинг, која што ќе го апсорбира вишокот на себм и маснотии и сите нечистотии од порите за мазна и чиста кожа. Формулирана со Jeju Volcanic Clusters™, AHA и прашок од лушпа од орев, оваа 15-минутна маска ја прави одличен производ за чистење на порите. Оваа маска може да се користи и како третман за дамки и за смирување и ублажување на воспалението.

Најдобро одговара за: Комбинирана до мрсна кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница