10% попуст Добивате 14 Поени!

Innisfree No sebum Mineral pact 8.5g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

3 на залиха

Нанесете со сунѓерчето на масните делови од лицето. Реаплицирајте во текот на денот и преку шминка ако чувствувате потреба за тоа. Исто така може да се користи и како сув шампон. Нанесете на косата со четка или сунѓерче на деловите кои се помасни.
Aluminum Starch Octenylsuccinate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Silica, Sorbitan Isostearate, Methicone, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Caprylate, Mineral Salts, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Water, Distilled Water, CI 77019/Mica, Polymethyl Methacrylate, Caprylyl Glycol, Mentha Arvensis Leaf Extract, Acetic Acid, Polypropylene, Phenoxyethanol, Magnesium Myristate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Dimethicone, Polyethylene, Squalane, Squalene, Silica Dimethicone Silylate, Silica Dimethyl Silylate, Mentha Haplocalix Extract, Disodium EDTA, Tocopherol, Mica, Kaolin

Опис

Минерална пудра, која што го контролира произзводството на вишок себум, го отстранува мрсниот сјај и ја одржува кожата свежа и матирана. Пудрата соддржи природен минерал Jeју и природно нане состојки која ја освежуваат и негуваат кожата. Минералната пудра користете ја како последен чекор од вашата рутина за шминкање.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница