10% попуст Добивате 1 Поен!

Innisfree Jeju Volcanic Nose Pack – 1 маска

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

1. Откако ќе го измиете лицето, со вода навлажнете го носот. 2. Поставете ја маската централно на носот и нежно притиснете го остатокот на целата површина на носот. 3. По 10-15 минути, откако маската целосно ќе се исуши, нежно излупете ја маската. 4. По отстранувањето на маската, нанесете тонер. (Препорачана употреба: 1-2 пати во неделата на челото, носот и брадата).
VP/VA Copolymer, Water, Silica, Volcanic Ash (Volcanic Cluster), Dimethicone, Dipotassium Glycyrrizate, The green Tea Extract, Prickly Pear Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Flower Extract, Tangerine Peel Extract, Mineral Water (Water from Volcanic Rock in Jeju), Witch Hazel Leaf Extract, Aloe Barbadensis Extract, Tocopheryl Acetate, Polysorbate60, Sorbitan Sesquioleate, Fragrance, Titanium Dioxide, Yellow No.4, Red No.504

Опис

Третман/Маска за нос кој содржи вулкански кластери од островот Јеју кои ефикасно ги
отстрануваат црните митесери и одржуваат порите чисти.
1. Вулканската глина од Јеју ги третира порите на начин што ги отстранува црните митесери и останатите нечистотии.
2. Третманот/Маската за нос може да се користи на различни делови, како што е носот, челото или брадата.
3. Со арома на лаванда за релаксирање на умот и телото.
Што е вулканска глина од Јеју?
Вулканската глина од Јеју е изработена од минерали добиени од вулканските експлозии во Јеју и е многу ефикасна во отстранувањето на себумот и останатите нечистотии од порите.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница