10% попуст Добивате 10 Поени!

Innisfree Aloe Revital Soothing Gel 300ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина на сувите делови на кои им е потребно смирување и омекнување, вклучувајќи го лицето, косата, рацете, нозете и нанесувајте онолку колку што е потребно за олеснување на кожата од сувост..Внимание: Само за надв.употреба. Држете го подалеку од дофат на деца.
WATER / AQUA / EAU, BUTYLENE GLYCOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PHENOXYETHANOL, TROMETHAMINE, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, SODIUM POLYACRYLATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, DISODIUM EDTA, MENTHOXYPROPANEDIOL, MADECASSOSIDE

Опис

Смирувачки гел за лице и тело формулиран со екстракт од Алое Вера од островот Јеју, кој ја рехидрира уморната кожа со влажност за здрав изглед и виталност.
Aloe Vitalizing EnergyTM.
Овој гел е формулиран со Aloe Vitalizing EnergyTM, уникатната и патентирана мешавина на INNISFREE од Алое Вера од островот Јеју и Мадеказозид, состојка изведена од растенија која помага во смирување на изгледот на кожата зајакнување на кожната бариера.
Во овој гел се користи органска Алое Вера од островот Јеју екстрахирана само од плодот во цут, кој поседува најголема количина на амино киселини од било кој друг дел од растението и влажност, што помага во смирување, омекнување и освежување на уморната кожа и кожата изложена на стрес.
Овој гел може да се користи на сите делови од телото кои се иритирани од надворешните
фактори и кои имаат потреба за интензивна хидратација, вклучувајќи го лицето, рацете и
нозете.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница