10% попуст Добивате 30 Поени!

I’m from Rice Toner 150 mL

1.680ден 1.512ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

90 на залиха

По миење на лицето со чистач нанесете соодветна количина и нежно тапкајте.
Rice extract, Methylpropanediol, Triethylhexanoin, Hydrogenated poly (C6-14 olefin), Niacinamide, Pentylene glycol, Common Purslane extract, Rice bran extract, Japanese elm bark extract, Amaranthus caudatus seed extract, Hydrogenated lecithin, Distilled water, Polyglyceryl-10-myristate, Butylene glycol, Adenosine, Cellulose gum, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol

Опис

 Уште во минатото оризовата вода се користела од страна на жените во Азија за одржување на кожата. Познато е дека гејшите ја користеле оризовата вода за миење на лицето со цел да ја одржат еласичноста, да ја хидрираат и осветлат својата кожа. Поради тоа што е богата со антиоксиданси, витамини и минерали, водата од ориз помага во намалување на порите, ја хидрира,осветлува и и дава дополнителен сјај и порцелански тен на кожата.

Овој тонер содржи 77.78% екстракт од Гоами ориз, ја хидрира и ја осветлува безживотната и иритирана кожа. Нежно ги отстранува мртвите клетки и го изедначува и осветлува тонот на кожата, погоден за сензитивна и груба кожа правејќи ја сјајна. Освен екстракт од ориз, содржи и ниацинамид кој е моќен антиоксиданс и кој делува антиинфламаторно, ја подобрува еластичноста и бариерата на кожата и помага при хиперпигментации и за изедначување на тенот.

Екстрактот од семе од амарант е познат како „Богатство на Инките“ и природно содржи сквалан за длабоко хидрирање и навлажнување на кожата. Амарантот, исто така има антиоксидантни својства и ќе ја зголеми клеточната активност, така што ќе помогне во обновување и заштита на вашата кожа.

Клучни карактеристики на производот:

* содржи 77.78% екстракт од ориз(Goami)
* го изедначува и осветлува тенот и дава сјај на кожата
* ги отстранува нечистотиите од кожата
* пружа длабинска хидратација и ја подобрува бариерата на кожата

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница