10% попуст Добивате 29 Поени!

I’m from Rice Sunscreen 50 mL

1.620ден 1.458ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

45 на залиха

Пред излегување 20/30 минути нанесете соодветна количина на лицето и вратот и сите делови од телото кои се изложени на сонце. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Oryza Sativa (Rice) Extract, Zinc Oxide, Cyclohexasiloxane, Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Isododecane, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Methyl Trimethicone, Caprylyl Methicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Water, Polymethylsilsesquioxane, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Triethoxycaprylylsilane, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Fragrance, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Tocopherol

Опис

Нежен, но моќен минерален крем за сончање од популарната I’m from Rice колекција обезбедува заштита од сонце SPF50+ PA++++.
Формулиран со цинк оксид за ефикасно блокирање на UVA и UVB зраците, кој што не се апсорбира лесно во кожата, што го прави погоден за мали деца и за оние со чувствителна кожа.
Содржи 41% екстракт од гоами, добиен од Yeoju, кој е полн со диетални влакна за измазнување и хидратација на кожата.
Исто така богато со аминокиселини и гама-оризанол за навлажнување и осветлување на уморната, досадна кожа.
Завршен хипоалергенски тест; клинички докажано дека е ефикасен во заштита од УВ зраци. 
Без оксибензон, октиноксат и четири други супстанции штетни за коралните гребени и морскиот свет.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница