10% попуст Добивате 29 Поени!

I’m from Rice Serum 30 mL

1.620ден 1.458ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

48 на залиха

По тонирање нанесете соодветна количина од серумот на кожата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Aspergillus/Rice Germ Ferment Extract Filtrate, Propanediol, Glycerin, Methylpropanediol, Cyclopentasiloxane, Niacinamide, Caprylyl Methicone , Water (Aqua), Cyclohexasiloxane, 1,2-Hexanediol,Squalane, Betaine, C12-14 Pareth-12, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Panthenol,C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Xanthan Gum, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine, Disodium Edta, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Sodium Hyaluronate, Madecassoside, Portulaca Oleracea Extract, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Glutathione

Опис

Серум кој што во својот состав содржи 73% Ферментиран екстракт од микроб од ориз, кој задржува повеќе од 65% од хранливата вредност во зрно ориз. Богат со Ниацинамид и моќни антиоксиданти, овој серум ќе го зголеми производството на колаген, ќе ја подобри еластичноста на кожата, ќе го изедначи тенот, ќе ги намали флеките, ќе го контролира лачењето на себум и ќе ја остави кожата мека и сјајна!

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница