10% попуст Добивате 30 Поени!

I’m from Rice Mask 110 g

1.680ден 1.512ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

12 на залиха

Нанесете рамномерно низ целото лице (избегнувајќи го делот околу очите и устата) и оставете ја да делува отприлика 10 минути. Потоа темелно исплакнете ја со млака вода.
Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Oryza Sativa (rice) powder, Cetearyl Ethylhexanoate, Oryza Sativa (Rice) Hull Powder, Beeswax, 1,2-Hexanediol, Stearic Acid, Butyrospermum Parkii (Shea) butter, Betaine, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Saccharomyces Ferment Filtrate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Phenoxyethanol, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate, Methylpropanediol, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, PEG-100 Stearate, Allantoin, Fragrance, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Tocopheryl Acetate, Algae Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Cynara Scolymus (Artichoke) Leaf Extract, Pteris Multifida Extract, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Butylene Glycol, Magnesium Aluminum Silicate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Hydrogenated Lecithin, Polyquaternium-51, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Beta-Glucan, Hydrogenated Polyisobutene, Squalane, Alcohol, Argania Spinosa Kernel Oil, Isononyl Isononanoate, Polyglyceryl-10 Stearate, Cetearyl Alcohol, Fructooligosaccharides, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Lecithin, Inulin Lauryl Carbamate, Disodium Stearoyl Glutamate

Опис

I’m from Rice Mask е маска за осветлување која содржи 4,1% ориз од Yeoju, Кореја за нежно отстранување на акумулираните мртви клетки и нечистотии на кожата за помазна кожа и почист тен. Оризовата лушпа и оризовите трици помагаат да се отстранат тврдоглавите слоеви на мртвите клетки на кожата за природно сјајна и светла кожа.

Богата со витамини Б1 и Б2 и минерали, оризовата вода внесена во оваа маска за миење помага во подмладување на кожата, подобрување на еластичноста на кожата и намалување на порите.Без пестициди, органски.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница