10% попуст Добивате 32 Поени!

I’m from Rice Cream 50 g

1.799ден 1.619ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

47 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Water, Glycerin, Butylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Hydrogenated Polyisobutene, Synthetic Beeswax, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Vinyl Dimethicone, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Bisabolol, Cetearyl Olivate, Panthenol, Sorbitan Olivate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Adenosine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Tocopherol, Phytosphingosine, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin

Опис

Крема за лице која што е формулирана со вода од трици од ориз, која што е една од најстарите и најупотребуваните состојки за нега на кожа од Источа Азија. Водата од трици од ориз содржи церамиди и витамини Е и Б, кои што ја зајакнуваат бариерата на кожата, истовремено и хидирајќи ја. Го контролира вишокот на себум и да го балансира односот на маслото и водата на вашата кожа, да ги осветли дамките и да го изедначи тенот.
Крајниот резултат е помека, хидрирана, посјајна кожа и еднаков тен.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница